Birleştirilmiş DNS, DHCP ve IPv4&IPv6 Adres Yönetimi

IPControl DDI (DNS,DHCP,IPAM) Çözümleri


Anında IPAM demo için;

1-Online IPAM hesap alın (tıklayın)

2-Online IPAM sistemine girin


ve siz de IPControl'un yüksek performanslı tümleşik donanım platformu ile, yüksek iş sürekliliği ve çekirdek ağ servislerinde otomasyon ile, iş yükünüzü azalt

ıp ve  performansınızı artırın. Kurumsal IPAM ihtiyaçlarınız için arayın, büyük global şirket ve servis sağlayıcılarının kullandığı DDI çözümlerimizi sizinde hizmetinize sunalım.

Kurumsal

IPAM çözümleri kullanımı, kurumların “daha az ile daha fazlasını yapma", yeni ürün veya hizmet sunmak ve küresel genişleme girişimlerini desteklemek, işletme verimliliği artırmak için kaçınılmaz hale geldi.  Bu çözümler mükemmel bir yatırım getirisi sunarken tüm iş talepleri ve son kullanıcı gereksinimlerini karşılamak için, kurumların farklı bölümlerinin giderek büyüyen dağıtılmış IP ağ yapılarının kullanılabilirlik, güvenilirlik ve güvenlikten ödün vermeden etkin bir biçimde yönetilmesini sağlıyor.

Güç ve Esneklik

IPAM çözümleri, IP adres alanı, alt ağlar, tek tek adres atama ve DNS ve DHCP uyumlu ve basitleştirilmiş yönetim sağlayan, bir IP adresin tüm yaşam döngüsünü destekler ve daha fazla kontrol için yapılandırma, tasarım sunar.  Gelişmiş, tam entegre ozellikleri ile ağınızdaki herhangi bir takasa gerek kalmadan çok satıcılı ortamlarda (ISC / BIND / Microsoft) IPv4/IPv6 destekleyen çözüm sunar. 

Verimlilik
 
Zaman ve kaynak tasarrufu ve karmaşık downstream DHCP ve DNS sunucusu yapılandırma işlemleri, IP adresi planlama sürecine entegre ederek giriş hatalarını azaltir. Uygulama yonetemleri ve şablonlar ile yinelenen girdi hatalarini en aza indirmek ve verimliliği artırmak için birden fazla DHCP ve DNS sunucuları üzerinden yapılandırma ayarları tutarlı bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Güvenilirlik

Çözümün tüm bileşenleri redundant ,genellikle birden fazla, olarak konfigure edilir. Bu maksimum kullanılabilirlik ve güvenilirlik sağlar.  Merkezi yönetim IP adresi alan ve dağıtılan DNS / DHCP sunucuları, plansız elektrik kesintilerinden sonra veya planlanan yeniden yapılandırmalar sırasında, ağ kurtarma için sunucuları hızlı bir şekilde yeniden yapılandırılması sağlar.

Güvenlik

Otomatik hizmetleri yapılandırmaları, hataları azaltarak ve IP adresleri ve DNS / DHCP sunucu yapılandırmaları üzerinde kontrol iyileştirilmesine güvenli bir sekilde yardımcı olur.  Yönetici, hiyerarşik, çoklu-seviye kullanıcı erişimi sunarak verilerinize yetkisiz erişimi engellemek kontrol eder.  Buna ek olarak, uygulama (appliance) çözümleri erişimi ve saldırılara maruz kalmayı en aza indirerek, sertleştirilmiş bir OS ile tasarlanmıştır.

Yatırımın Geri Dönüşü

DDI çözümlerinin müşterilerimize katma değer sağlayan, operasyonel ve finansal ihtiyaçlarını karşılamasina ozen gosteriyoruz. Bunlar, zaman ve IP adresi ayırma, atama, izleme, sorun giderme ve raporlama ile ilgili hataları azaltarak değer katar.  Buna ek olarak, mevcut altyapı ve gelecek ag dağıtımi yatırımlarinin korunması için BIND8 / 9 özellikleri, entegre IPv4 ve IPv6 için destek verir.  Kombine edildiğinde, bu avantajların genellikle% 150 çok üzerinde bir yatırım getirisi sağlar.

Görünürlük

Merkezi yaklaşım, tüm IP ağ, IP adres blokları, alt, adresi atamaları ve ilişkili DHCP ve DNS hizmetleri ve yapılandırma yönetimi için tek bir kapsamlı bir bakış sağlar.  Raporlama araçları adres kullanımı trend ve proaktif IP adres kapasitesi yönetmenize yardımcı olmak için tahmin sağlar. 

Kablolu / Kablosuz Servis Saglayicilari

Sunduğumuz Diamond IP çözümleri, dünya çapında en büyük servis sağlayıcılar tarafından kullanılmaktadır. 10 yıldan fazla bir süredir Telekom Servis Sağlayıcılarının, kendi ağları üzerinde daha fazla kontrol, görünürlük ve performans kazancına yardımcı olmuştur. Universal İletişim ve İşbirliği (UCC), Voice over IP (VoIP) gibi IP hizmetlerinin entegrasyonu artıkca efektif IP adres yönetimine olan ihtiyaç daha belirgin hale gelmistir.  Müşteri bağlantı için gerekli IP adresini alamıyorsa, ya da ad çözümlemesi sorunları bağlantıyi etkiliyorsa, destek merkezi telefonları çalacaktır.  Proaktif ve etkili bir IP adres yönetimi, bu sorunları engellemek ya da en aza indirmek için kritik öneme sahiptir. Ayrıca IPv6'ya geçiş döneminde, hem IPv4 hem IPv6 teknolojisini destekleyen bir entegre IPAM sistemi firmalar kesin gerekli olacaktır.

Merkezi Kontrol

DiamondIP yazılım ve donanım çözümlerinin tek bir entegre çözüm sağlayan bir IP adresi tüm yaşam döngüsü, IPv4 uyumlu ve basitleştirilmiş yönetim ve IPv6 adres alanı, alt ağlar, tek tek adres atama, DNS ve DHCP desteği, ya da  web hizmetleri XML / SOAP API sistemler arası sağlama ve iş akışını kolaylaştırır.  Aynı zamanda bir sistem adresi ayırması üzerine İnternet Sicilleri güncelleme gibi sistem odaklı eylemleri başlatmak için mekanizma çizgisi sağlar.  Entegre eşikleri ve uyarılar, IP varlıkların performansını en üst düzeye çıkarmak için proaktif adresi kapasite yönetimi sağlar.  IP alan merkezi yönetim, yüksek güvenilirlik ve plansız elektrik kesintilerinden sonra veya planlanan yeniden yapılandırmalar sırasında ağ kurtarma için sunucuların hızlı bir şekilde yeniden yapılandırılması sağlar.

Esneklik ve Ölçeklenebilirlik

DDI çözümleri ağ topolojisi ve yönetim gereksinimlerine bağlı olarak yazılım, cihaz veya ikisinin bir kombinasyonu secilebilinir.  Müşterilerin IPv6 networkune gecisi, IPv4/IPv6 entegre adres yönetimi, on milyonlarca IP adresi destekliyen mimarisi ile kolay bir hale gelmistir. Konteyner mekanizması IP adresi alani, ağ topolojisi ve router durumuna göre düzenlenmesine yardımcı olur.  DNS / DHCP gereksinimleri için DiamondIP cihazlarını, hem de networkunuzdeki mevcut ISC / BIND / Microsoft sunucuları yapılandırır ve yönetir. Bu yüzden DNS / DHCP altyapısını yeni nesil IPAM’e gecis icin takas gerektirmez.

Tam Entegre IPv4/IPv6 Teknolojisi

DDI çözümleri, sorunsuz bir sekilde IPv4’den IPv6’e geçişe yardımcı olur. Adres havuz izleme, kullanımı izleme ve çok satıcılı oluşturulması ve dağıtımı ile tam bir IPv4/IPv6 adres ataması, yukarı-aşağı çözüm sağlayan DNS / DHCP yapılandırmalarında aktif rol alır .  Aynı zamanda gelecek için planlama sırasında gelişmiş planlama ve raporlama yetenekleri, güncel adresleme gereksinimleri etkili yönetmenize olanak sağlar.

Görünürlük ve Güvenlik

IP adres blokları ve alt ağları yönetmek adresleri atamak ve ilişkili DHCP ve / veya DNS hizmetlerı yapılandırmak için merkezi bir yaklaşım yeteneğinizi arttırır. Bu geliştirilmiş bir kontrol, ağ güvenlik boşlukları açabilir hataları azaltır. Cok katmanlı keşif süreci haydut cihazlar için uyarı araştırmak için güvenlik yöneticileri sağlar. Buna ek olarak, uygulama çözümleri erişimi ve saldırılara maruz kalmayı en aza indirerek, sertleştirilmiş bir OS ile tasarlanmıştır.

Yatırım Getirisi

Ürünlerimiz, ağ yönetimi ile bağlantılı maliyetleri düşürüp, IP adresi ayırma, atama, izleme, sorun giderme ve raporlama, ilişkili süresini efektif hale getirir. Ayrıca,  IPAM çözümlerimiz IPv4 ve IPv6 yanı sıra tüm BIND 8 ve 9 özellikleri destekleyen altyapı yatırımı korur. Bu faydalar kombine edildiginde % 150 veya daha fazla bir yatırım getirisi sağlar.

Çoklu Servis Operatörleri

Yüksek Hızlı Veri (HSD) abone sayısı tutarlı bir hızda büyümeye devam ediyor. Çoklu Servis Operatörleri (MSOs) ve kablo operatörleri bu artan IP Adres alanı talebini karsılamaya çalışıyorlar.  Bu büyümenin nedenlerinden biri de, bir kablo modem cihazı satın alan müşteriler kurulumun basitliği.  Müşteri Tesisler donatımı (CPE) tarafından sağlanan özgürlük müşterileri mutlu etse de MSO’lar için önemli bir IP adres yönetim güçlüğü yaratmaktadır.
Diamond IP çözümleri DHCP ve DNS yapılandırmaları ile, IP adres yönetimi hızlandırmak ve basitleştirmek ve daha fazla kontrol ve performans için cihaz yönetimi geliştirmek için tasarlanmıştır 

Merkezi Kontrol

ImageControl yazılımi, keşfetmek için envanter MSOs sağlar ve kendi ağlarında CPE cihazlar firmware güncellemesi.  DOCSIS ve kablo modemler, MTAs ve diğer DOCSIS uyumlu cihazlar da dahil olmak üzere Euro-DOCSIS tabanlı cihazlar destekler.  Keşif özelliği, ağ, sahne ve zamanlama CPE firmware güncellemeleri envanter ve denetim cihazları operatörlerin sağlar ve cihaz firmware yükseltme otomatikleştirmek.  Tuğla eşikleri, raporlama, güncelleme ön koşul ve daha fazla dahil olmak üzere birçok diğer özellikleri DOCSIS firmware yönetimi pazar liderliğini ImageControl yol açmıştır.  Yakın zamanda kombine NetControl IPControl, kamu ve özel yönetimi düzene yardımcı olmak için elimizden merkezi adres yönetimi çözümü, otomatik blok yönetim çözümü, IP adres alanı .  Entegre IPControl çözümü etkili adres agregasyonu ve kullanım izleme yanı sıra ağ üzerinden daha fazla görünürlük ve kontrolü için tam zamanlı blok yönetimi sağlar.

Güvenlik

Merkezileştirme ve CPE aygıt otomatik olarak IPAM , DNS ve DHCP envanter, konfigürasyon ve yönetim fonksiyonları, tüm IP ağ üzerinden tek bir bütünsel bir bakış açısıyla yararlanır .  Bu çok katmanlı keşif süreci NAC kabul politikaları doğrulamak ve haydut cihazlar için güvenlik uyarıları araştırmak için güvenlik yöneticileri sağlar.  Önceden ayarlanmış konfigürasyonları, elle müdahale hataları azaltmak, sunucularına hızlı bir şekilde yeniden yapılandırılmasını sağlamak, sistem güvenliği artırmak ve hizmet kesintileri azaltmak.  Buna ek olarak, uygulama çözümleri erişimi ve saldırılara maruz kalmayı en aza indirerek, sertleştirilmiş bir OS ile tasarlanmıştır.

Güvenilirlik

DDI çözümleri adres havuzu dolmadan kapasitesini artırmak için blok tahsisi sürecini besleyen DHCP adres kullanımı, izlemek ve uyarmak için kullanılabilir tam döngü blok yönetimi sağlar.  Bu geri besleme döngüsü, adres tükenmesi nedeniyle olabilecek kesintilerin riskini de azaltır.

Denetim ve Raporlama

DDI çözümleri, IP adresleri, DNS ve DHCP yapılandırmaları basitleştirir ve otomatik planlama ve raporlama özellikleri sağlar.  Denetim raporlama yöneticiler, alt, cihazları, IP adresleri, DNS kaynak kayıtları ve kaplar tarihsel izleme yoluyla hesap teşvik etmektedir.  Raporlama işlevini daha iyi bir fikir ve IP ağ üzerinden geliştirilmiş bir kontrol sağlamak için gerekli araçları sağlar.

Sahip Olma Maliyeti

Uygun fiyatlı, yüksek performanslı çözümler ile varolan DNS ve DHCP ortamı ile tamamen entegre edilebilir ve bir çok satıcılı bir ortamda (ISC DHCP, BIND 8 veya 9 DNS) sorunsuz bir şekilde destek verir.  Üstün bir seviyede entegrasyon ve esneklik işlemleri, göçler ve personel eğitimi gereksinimleri yönetmek için daha kolay hale getirir ve varolan altyapı yatırımı korur.  Bu avantajlar, 150 +% ROI üretmek için birleştirir.